Back to Top
 
 
 

RADY A TIPY

Froté a ložní prádlo
Kvalita našich výrobků je zárukou spokojenosti. Loajalita našich zákazníků vede k neustálému růstu.

Garantujeme:

 • vysoce kvalitní výrobky
 • flexibilita, pokud jde o speciální zakázky
 • kontrola kvality
 • vysoká kvalita barviv
 • vynikající služby
 • šetrnost k životnímu prostředí.

Jak nejlépe ošetřovat župany nebo ručníky s Velvetovým (=sametovým) povrchem?
Před praním nenamáčejte.
Perte na doporučenou teplotu.
Před praním obraťte župan postřiženým povrchem do rubové strany sušte na vzduchu.
Nedoporučujeme žehlení po velurovém povrchu – dojde ke slehnutí vlasu.
Případně vytažené smyčky nevytahujte, ale jednoduše odstřihněte.

Náš tip pro každodenní praní a sušení froté
Prvních několik pracích cyklů doporučujeme prát barevně oddělené dávky. Při praní nepoužívejte aviváž, aby se nesnížila jejich savost. Pro udržení měkkosti je vhodné při praní přidávat namáčecí prostředky, ve vláknech se tak nebude usazovat vodní kámen. Příjemný pocit na dotek zvyšuje sušení v sušičce. Nedoporučujeme žehlit, aby nedošlo ke slehnutí smyčky.
Nikdy nepřetěžujte pračku – to vede k předčasnému opotřebení na okrajích a vytahávání nití. Pokud naleznete zatrženou smyčku, je možné ji bez obav odstřihnout. Podobné je to v sušičce – vlákna se nemůžou roztáhnout, což vede ke ztvrdnutí a pocitu tuhé tkaniny.
Při výrobě froté ze 100% bavlny se důsledkem výrobních procesů může výrobek srazit až o 15 %. Z tohoto důvodu důrazně doporučujeme 2x vyprat a vysušit nové prádlo s jemným programem při nízkých teplotách před použitím do provozu.

Tipy pro péči o ložní prádlo

 • Nové prádlo se musí vždy prát při nízké teplotě před prvním použitím. To umožňuje, aby si tkanina udržela jemnost.
 • Zásadou je, že bílé a barevné prádlo prát vždy odděleně.
 • Vždy striktně dodržovat pokyny na visačce. Doporučená teplota je zvláště důležité.
 • Množství pracího prášku a velikost naplněné pračky mají významný vliv na vzhled a životnost vašeho prádla. Prosím, postupujte přesně podle příslušných doporučení výrobce.
 • Špinavé skvrny lze odstranit pomocí agresivních chemikálií na daných místech. Doporučujeme silně zašpiněné prádlo okamžitě namočit. To pak často umožňuje prát jenom pomocí běžného pracího cyklu.
 • Správná teplota mandlu poskytuje vašemu prádlo delší životnost. Udržení vhodné zbytkové vlhkosti „ směr mandlování je také důležitý „pro udržení správného tvaru těchto výrobků.

 

Speciální úpravy

Nežehlivá úprava 
vhodná pro lůžkoviny vyšších kvalit. Přednosti použití výrobku s nežehlivou úpravou usnadňují spotřebiteli údržbu. Při správném způsobu ošetřování jsou po praní dokonale hladké, bez lomů a připraveny k dalšímu použití. Výrobky s touto úpravou vrací oblibu k užívání bavlny jako tradičního, přírodního a příjemného materiálu. Nežehlivá úprava navíc dodává výrobkům měkký omak a elegantní splývavost.

Nešpinivá úprava
Vhodná pro ubrusy. Přednosti použití výrobku – zejména ubrusy – z tkanin opatřených nešpinivou a současně voduodpudivou úpravou mají vhodné uplatnění všude tam, kde dochází pravidelně k jejich většímu znečištění, tj. jak v domácnostech, tak především v restauracích, kavárnách, vinárnách, jídelnách, apod. Úprava ubrusů je hydrofobní a zabraňuje proniknutí rozlité tekutiny do ubrusu a na povrch stolu. Rozlitou tekutinu stačí lehce setřít nebo z ubrusu vytřepat. Tkanina rychleji schne, pomaleji se opotřebovává a zůstává dlouho jako nová. Nešpinivá úprava snižuje významně náklady spojené s praním ubrusů a prodlužuje jejich životnost.

Antimikrobiální úprava lůžkovin 
Vhodné pro lůžkoviny. Přednosti použití výrobku s antimikrobiálním účinkem splňují nejnáročnější požadavky na mikrobiální čistotu. Jsou určené všude tam, kde je velký pohyb lidí a tím i vysoké riziko kontaminace mikroorganismy (např. v nemocnicích, hotelích, penzionech, ubytovnách, internátech, apod.).

Nehořlavá úprava 
Vhodná pro ubrusy a froté. Přednosti použití výrobku s nehořlavou úpravou vykazují výrazné potlačení hoření a tím je zaručena větší bezpečnost na místech, kde se zdržuje větší počet osob (hotely, restaurace, nemocnice, lázně, letecké společnosti, apod.).

Podle čeho vybrat matraci?
Pro dosažení zdravého a nerušeného spánku je prvotně potřeba zajistit kvalitní lůžko a matrace na míru. Obecně platné pravidlo říká, že matrace by měly být minimálně o 20 cm delší než je vaše výška.

Velkou pozornost byste měli zaměřit na kvalitní matracilůžkoviny při jejich výběru.

Doporučujeme samozřejmě především přírodní materiály, jako jsou bavlna, vlna, hedvábí, koňské žíně atd. Přírodní materiály jsou při styku s pokožkou mnohem příjemnější, mívají často navíc i přirozené vlastnosti napomáhající udržet ve vašem lůžku optimální podmínky. Před nákupem kvalitní matrace je důležité si ujasnit, jestli spíte raději na boku, na zádech nebo na břichu. Jestli preferujete měkčí či tvrdší matrace apod. Důležitá je také teplota vzduchu ve vaší ložnici, ideální je rozmezí 17 – 21°C, správná vlhkost a ticho.